Glonera

Prezervatif Boyutları

Penis boyu ölçüleri kişiden kişiye değişir, en güvenli korunma araçlarından olan prezervatif boyutları da bu doğrultuda farklılık gösterir. Bedeninize uymayan bir prezervatif kullanmak cinsel ilişkiden alacağınız hazzı azaltır, prezervatifin çıkması gibi problemlere yol açabilir. Peki bedeninize uygun prezervatif seçimi nasıl yapılmalıdır?

Prezervatif seçimi

Size geniş gelen bir prezervatif ilişki sırasında kayıp çıkabilir, bu durum hem cinsel zevki azaltır hem de prezervatifin sağladığı koruyucu özellikten uzaklaşılmasına sebep olur. Dar gelen bir prezervatifse penisinizin uyuşmasına sebep olur, ilişki esnasında yırtılabilir ve yine koruyuculuğu kaybetmenize sebep olur. Penisinizin tahriş olması, erekte olamama gibi sorunlar yaşamamak için prezervatif bedeni doğru şekilde seçilmelidir. Bedeninize uyacak prezervatifi bulmak için yapmanız gerekecek ilk adımsa penis boyu ölçülerine hâkim olmanızdır. Penisinizin boyunu ve kalınlığını, yani çevresini ölçmek doğru prezervatif seçimi için vazgeçilmezdir.

Prezervatif boyutları

Prezervatifler genelde olması gerekenden daha uzun olarak üretilir, her ne kadar boyu önemli olsa da korunma için öncelik prezervatifin kalınlığıdır. Erekte olan penisin en kalın noktasından alınan çevre ölçüsü, prezervatif seçimi sırasında göz önünde bulundurmanız gereken ölçü olacaktır.

Prezervatif boyutları bulunulan ülkeye ve markaya göre farklılık gösterebilir ama ölçüler genelde çok farklılık göstermez. Markalar genelde 4 boyda prezervatif üretir.

Büyük boy prezervatif: 55 mm genişlik ve 35 mm ağız çapı

Orta boy prezervatif: 52 mm genişlik ve 33 mm ağız çapı

Küçük boy prezervatif: 49 mm genişlik ve 31 mm ağız çapı

Ekstra küçük boy prezervatif: 48 mm genişlik ve 29 mm ağız çapı

Prezervatif boyutu kutunun neresinde yazar?

Prezervatif boyutu kutunun neresinde yazar sorusunun cevabı markadan markaya değişiklik gösterebilir. Genelde bu boyut kutunun arkasında yazar fakat bazı markalar bedeni ürün kutusunun önünde, sağ altta da belirtebilir.

Glonera ile kullanıcılarımızın en çok memnun kaldığı ürünleri öğrenebilirsin, prezervatifleri bile! Menüden Ürün Ara’ya bas, kategorilerden dilediğini seç ve ürünler hakkında dilediğini öğren.