Glonera

Kullanım Şartları

Glonera’yı kullandığınız için teşekkür ederiz. Lütfen şartları dikkatlice okuyunuz.

 1. Glonera’yı kullanarak, ziyaret ederek ve Glonera’ya üye olarak Kullanım Koşulları ve Gizlilik Politikası’nı kabul etmiş sayılıyorsunuz.
 2. Glonera’da bazı hizmetler üyelik gerektirebilir ve ziyaretçiler tarafından kullanılamayabilir.
 3. Glonera üyeliğinizi istediğiniz zaman sonlandırma ve verilerinizin silinmesini talep etme hakkına sahipsiniz.
 4. Aynı şekilde, Glonera gerekli gördüğü durumlarda hesabınızı askıya alma veya silme hakkına sahiptir.
 5. Üyelik bilgilerinizin (e-posta, şifre gibi) 3. kişiler tarafından korunması ve kötüye kullanımı sizin sorumluluğunuzda olup, Glonera’nın bu konuda bir sorumluluğu yoktur.
 6. Glonera’yı kullanarak mevcut platforma zarar vermeyeceğinizi, kötüye kullanmayacağınızı, tersine mühendislik veya benzeri eylemlerde bulunmayacağınızı, diğer üyelerin platformu kullanmasına engel olmayacağınızı ve zorluk çıkartmayacağınızı işbu kullanım sözleşmesini onaylamanız ile taahhüt ve kabul edersiniz.
 7. Kullanım bilgilerinizin doğru olduğunu varsayarız. Bu bilgilerin yanlışlığı, sahteliği ve kötüye kullanımı durumlarında Glonera’nın hesabınızı silme ya da askıya alma hakkı saklıdır.
 8. Glonera’da yer alan ürünler, ürün fotoğrafları, isimleri, markaları bunları kullanıma sunan gerçek veya tüzel kişilere aittir. Bu ürünler ve materyaller kullanıcı deneyimini kolaylaştırmak adına kullanılmış olup, Glonera bu ürün ve materyaller üzerinde hiçbir hak iddia etmediği gibi bu sitede yayınlanmasının, söz konusu ürünlerin marka haklarına yönelik bir saldırı olarak görülmesi kabul edilemez.
 9. Glonera’da yer alan diğer fotoğraf, video, kod, program, işleyiş tasarım, logo, resim, yazı dahil olmak üzere tüm içerikler ile Glonera markası ve glonera.com alan adı, alt alan adları ve tüm sayfalara ilişkin tüm fikri ve sınai mülkiyet haklar Glonera’ya aittir, veya tarafımızdan bunların kullanımına ilişkin olarak hak sahiplerinden kanunlara uygun şekilde lisans alınmıştır. Bu nedenle; söz konusu içerikler bizden yazılı izin alınmaksızın hiçbir surette kullanılamaz, yayınlanamaz, işlenemez, çoğaltılamaz, yayılamaz, temsil suretiyle faydalanılamaz, işaret, ses ve/veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletilemez. Aksi halde; tüm hukuki ve cezai işlemleri başlatma ve taleplerde bulunma haklarımız saklıdır.
 10. Glonera’da virüs ve benzeri zararlı yazılımların bulunmaması için tüm çaba sarf edilmektedir, ancak bu yazılımların bulunması ve kullanıcıya zarar vermesi Glonera’nın sorumluluğunda değildir. Kullanıcı platformu kullanırken bu konuda önlemlerini almalıdır.
 11. Glonera’da yaşanacak veri kayıpları, veri çalınması ve paylaşılması gibi konularda elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz ve göstermeye devam edeceğiz. Ancak veritabanımıza veya verilerinizin korunduğu diğer sistemlere izinsiz olarak girilmesi veya sistemin bozulması suretiyle bilgilerinizin değişikliğe uğraması, elde edilmesi, paylaşılması veya silinmesi halinde bir sorumluluğumuz bulunmamaktadır.
 12. Glonera’daki hizmetlerimizin devam etmesine ve yenilerinin eklenmesine çalışıyoruz. Ancak tüm bu hizmetler değişikliğe uğrayabilir veya kaldırılabilir. 
 13. Size daha başarılı ve kişiselleştirilmiş bir hizmet sunabilmek için Glonera’da bulunduğunuz süre boyunca cihazlarınıza çerezler, basit kod parçaları ve benzeri iz sürme dosyaları eklenebilir. Fakat bu dosyalar kişisel kimlik bilgilerinizi içermez veya açığa çıkarmaz.
 14. Verilerinizin nasıl işlendiğini ve hangi koşullar altında tutulduğunu, paylaşıldığını veya işlendiğini Gizlilik Politikası’nı gözden geçirerek öğrenebilirsiniz.
 15. Kullanım Koşulları ve Gizlilik Politikası’ndan kaynaklanacak uyuşmazlıkların çözümünde Türk Hukuku uygulanacak ve İstanbul Merkez Mahkemeleri ile İcra Müdürlükleri yetkili olacaktır.
 16. Kullanım Koşulları ve Gizlilik Politikası, sürekli olarak değişikliklere uğrayabilir. Glonera’yı her kullandığınızda bu politikalara ve koşullara onay verdiğinizi belirtmiş olursunuz. Bu sebeple tüm kullanımlarınızdan önce Kullanım Koşulları ve Gizlilik Politikası’nı gözden geçirmeniz tavsiye edilir.

Gizlilik Politikası

Glonera, siz kullanıcılarımızın bilgilerinin gizliliğine ve güvenliğine büyük önem vermektedir. Bu çerçevede, sitemize üye oluş aşamanızdan kullandığınız tüm servislere kadar her aşamada sorumluluklarımızı yerine getirmek için büyük çaba harcıyoruz. 

Bilgilerinizin Platform İçi Kullanımı

Glonera’da sizlere kişiselleştirilmiş bir deneyim sunmak için sunduğumuz hizmetler ve bu hizmetlerde kullanılan bilgi türleri şunlardır:

GloneraID : Glonera, kullanıcılarının kişiselleştirilmiş ve objektif bir deneyim yaşaması için tasarlanmış bir kişisel bakım platformudur. Bu platformun servislerinin çoğunda, sizin de bildiğiniz üzere, GloneraID sistemi ve bu sistemin parçaları rol alır. Kişiselleştirilmiş bir hizmet alabilmenizin en önemli sağlayıcısı olan GloneraID, ID Testleri aracılığıyla bizlere sağladığınız verilerinizin yardımıyla çalışır ve diğer hiçbir kişisel bilginize ihtiyaç duymaz. Testlere verdiğiniz cevaplar ile size atanan ID numaralarınız, testlere aynı cevapları veren iki kullanıcı aynı ID’yi alabileceğinden, kişisel kimlik bilgileri kapsamında değildir ve sizi tanımlayacak bir bilgi olamaz.

Ürün Arama :  Ürün arama servisinin temel amacı, Glonera’da bulunan ürün veritabanına kolay erişiminizi sağlamaktır. Bu servis giriş yapılarak veya yapılmadan kullanılabilir, ve kullanımı sırasında kişisel hiçbir bilgi kullanılmamaktadır.

Yorumlar, Kişiselleştirilmiş ve Genel İstatistikler : Glonera’da her ürünün altında bulunan yorum sekmesini kullanarak o ürünle ilgili yorumunuzu belirtebilirsiniz. Bu sekme kullanıldığında yorumunuz, yanında varsa profil fotoğrafınız, kullanıcı adınız ve kullanıcı linkiniz ile birlikte görüntülenir. Ürün sayfaları ve yorumlar giriş yapılmadan görüntülenebileceği için, sayfaya erişimi olan herkes yorumlarınızı görüntüleyebilecektir. 

Kişiselleştirilmiş ve genel istatistikler, bir kullanıcının daha önce kullanmadığı bir ürün hakkında fikir sahibi olmasını sağlayacak bilgilerdir. Bu bilgiler ürünü yorumlayan kullanıcıların değerlendirme formları üzerinden yolladıkları bilgilerin GloneraID’ler bazında kümelendirilerek veya kümelendirilmeden oluşturulan toplam değerlendirmesidir. Bu sayede, ürün değerlendirmelerinin kullanıcılar veya siteye erişimi olan kişiler tarafından tekil anlamda görüntülenmesi mümkün değildir.

Ürün Önerici : Bu hizmetimizin amacı kullanıcıların kendilerine en uygun ürünü bulmaları ve bunu yaparken olabildiğince az vakit harcamalarıdır. Bu sistem çalışması sırasında yine hiçbir kişisel kimlik bilgisi kullanmaz ve GloneraID tarafından yürütülür.

ID Gruplarının belirlenmesi ve kullanılması sırasında GloneraID’leriniz kullanılacağından, o grupta yer alan diğer üyeler sizin ID’niz hakkında fikir sahibi olmuş olur, ancak kişisel kimlik verilerinize yine erişemez.

Kullanıcı Profilleri : Ürün yorumları ve forum aracılığıyla yaptığınız yorumlar ve paylaşımlar, başka kullanıcıların profil linkinize tıklayarak profilinizi görüntülemesini sağlayabilir. Bu kullanıcılar sizin telefon numaranızı ve e-posta adresinizi göremez. Bu bilgiler yalnızca Glonera’dan alacağınız bildirimler için gereklidir ve tamamen gizlidir.

Bu Hizmetler Sırasında Topladığımız Bilgiler

Glonera, platformun kullanımı sırasında çeşitli bilgileri siz kullanıcılarımızın deneyimi geliştirmek için toplar. Sitemize erişim şeklinize ait benzersiz tanımlayıcıları içeren detaylar otomatik olarak veritabanımızda tutulur. Kullandığınız tarayıcı ve ayarları, cihaz ve ayarları bu toplanan verilerdir. Bu veriler performans geliştirmelerinde kullanılır.

Aynı zamanda, Glonera’daki etkinliğinize dair veriler de topladığımız veriler arasındadır. Göz attığınız ürünler, profiller, kategoriler veya forum konuları; yorumlarınız, yorum beğenileriniz, yorum cevaplarınız, forum içi beğeni ve yorumlarınız, ürün araması yaptığınız anahtar sözcükler, görüntülediğiniz markalar Glonera tarafından kullanıcı deneyimini geliştirmek adına toplanabilir ve işlenebilir. Bu veriler sayesinde karşınıza çıkaracağımız ürünleri daha iyi seçme, daha doğru ürünlerle eşleştirilmenizi sağlama, daha iyi ve yeni hizmetler geliştirme fırsatına sahip olmuş oluruz.

Bilgilerinizin Paylaşılması

Kişisel kimlik bilgilerinizi, açıkça izniniz olmadan, yasal bir dayanağı ve gerekliliği olmadığı sürece Glonera dışında paylaşmayız.

E-posta adresiniz, adınız veya profil fotoğrafınız gibi kişisel kimlik bilgileriniz dışında kalan verileri (üstte açıklanan tüm kullanım ve etkinlik detayları, ID tabanlı veriler, ürün değerlendirmeleri, forum etkinlikleri, yorumlar, beğeniler ve benzeri, kişisel ve sizi tanımlayan bilgiyi kapsamayan tüm verileri) iş ortaklarımızla veya herkese açık olarak paylaşabiliriz.