Glonera

Kirpik Lifting Nedir?

Kirpik lifting nedir? Kirpiklerin rimel, rimel bazı veya kirpik kıvırıcı kullanımına ihtiyaç duymadan daha uzun ve belirgin görünmesi için yapılan kirpik lifting kaç ay gider? Bu işlem kimler için uygun değildir? Kirpik liftingi sizin için araştırdık.

Kirpik lifting yapılışı

Kirpik lifting yapılırken sentetik kirpik kullanılmaz, işlem tamamen kendi kirpikleriniz üzerinden gerçekleştirilir. Önce kirpiklere bir ped yapıştırılır ve bu ped üzerinden kirpikler cımbızla kıvrılır. Ardından kirpik kıvrıklığının kalıcı olması için kimyasal işlemler gerçekleştirilir, üzerine de düzenli kullanımda kirpiklerin uzamasına yardımcı olacak olan keratin bakımı uygulanır.

Kirpik lifting işlemi ortalama 45 dakika sürer.

Kirpik lifting kaç ay gider?

Alanında uzman kişiler tarafından doğru malzemelerle yapılan ve doğru kullanılan kirpik lifting işlemi 2-3 ay kadar kullanılmaktadır.

Kirpik lifting kimler yaptırabilir?

Kirpik lifting kimyasal bir işlem olduğundan gözünüzde veya kirpiklerinizde alerjik reaksiyona yol açma ihtimalini değerlendirmeli, güzellik uzmanınıza bu konuyu danışmalısınız. Bunun haricinde kirpik dibi hastalıkları veya başka bir göz sorunu yaşamıyorsanız kirpik lifting işlemi uygulamanızda sorun olmayacaktır.

Kısa ve düz kirpiklerinizi uzun vadede uzatmak ve makyaja gerek duymadan belirginleştirmek için kirpik lifting tercih edebilirsiniz, keratin bakımı düzenli uygulandığında kalıcı etki yaratarak kirpiklerinize fayda sağlar.

Kirpik lifting kullanırken nelere dikkat edilmelidir?

Kirpik lifting işlemini yaptırdıktan hemen sonra 24 saat kirpiklere su değmemesi işlemin kalıcılığı için önemlidir. Aynı zamanda kirpik lifting yaptırdıktan sonra yağlı makyaj temizleyicileri kullanılması da işlemin kalıcılık süresini azaltacaktır, yine de kirpik lifting kullanırken maskara ve eyeliner kullanmaya devam edebilirsiniz.