İpek Kirpikle İlgili Her Şey • Glonera
Glonera

İpek Kirpikle İlgili Her Şey

Kıvrık ve hacimli kirpikler gözlerin doğal güzelliğini ortaya çıkaran bir detaydır, bu görüntü için her gün kirpik kıvırıcı, rimel bazı ve rimel kullanmak yerine ipek kirpik kullanmak ise güzel merkezlerinin sunduğu yeni sayılabilecek bir alternatif. Peki ipek kirpik nasıl takılır? Kısmen kalıcı olarak bahsedilse de ipek kirpik kaç ay kullanılır? Sizler için araştırdık.

İpek kirpik kaç ay kullanılır?

İpek kirpiğin ortalama kullanım süresi 2-3 ay arasında değişse de doğru şekilde kullanmamak ipek kirpiklerin ömrünü kısaltacaktır. Bu süreçte göz makyajınızı temizlerken yağsız ürünler tercih edin ve gözünüzün süreçte iltihap kapmamasına özen gösterin.

İpek kirpik nasıl takılır?

İpek kirpik diğer sentetik kirpiklere göre çok daha doğal bir görünüm sağlar çünkü ipeğin yapısı doğal kirpiklere oldukça benzer ve yumuşaktır. İpek kirpikler her bir kirpiğe tek tek yapıştırarak yapılır, iki üç ay kadar kirpiklerinize yapışık kalır. Süreçte sonradan yapıştırılan bu ipek kirpikler zamanla dökülür ve işlem yenilenir. İpek kirpik işlemi uygulanmadan önce göz makyajı yapmamanız tavsiye edilir, alerjik reaksiyonlar yaşanmaması için deneme amacıyla önce iki tel takılması ve bir süre beklenmesi faydalı olabilir.

İpek kirpik dökülür mü?

İpek kirpik dökülür mü sorusunun cevabı aslında tüm bu sürecin içindedir yani yapıştırıcı etkisini kaybettikçe ipek kirpiğin de ömrü kısalacak ve dökülecektir. İşlem doğru şekilde uygulandığında doğal kirpikleriniz bu süreçten hiçbir hasar almadan kurtulur, yani ipek kirpik zararlı mıdır gibi soruların cevabı hem sizin kirpikleri kullanım sürecinizde hem de uzmanınızın profesyonelliğinde saklıdır.

İpek kirpik nasıl çıkarılır?

Doğal kirpiklerinize zarar vermemek için ipek kirpiklerinizi kendiniz ovalayarak ya da çekerek çıkarmaya çalışmayın. İpek kirpiklerdeki yapıştırıcının etkisi zamanla azalır ve kirpikler kendiliğinden dökülür, bu süreci beklemek istemiyorsanız kirpikleri yaptırdığınız uzmana gitmeniz gerekir. Uzman, kirpiklerinize yapıştırıcının etkisini geçirecek bir solüsyon kullanarak ipek kirpiklerin doğal kirpiklerinize zarar vermeden dökülmesini sağlayacaktır.