Glonera

GloneraID : Saçların

İstatistikler

%0Saçlarına senden daha fazla ısıl işlem uygulayan kullanıcı oranı.

%0Saçlarını senden daha fazla şampuanlayan kullanıcı oranı. Şampuanlama sıklığın gayet uygun.

%0Saçlarının durumu kullanıcıların bu kadarlık kısmından daha iyi. Saçlarının daha iyi bir bakıma ihtiyacı var gibi görünüyor.

Raporlanan Problemler

Bize raporladığın problemler doğrultusunda oluşturulan detaylı değerlendirmeleri gözden geçir. Her bir kutuyu üstüne tıklayarak detaylı görüntüleyebilirsin.
Genel Bilgi

Saça sık sık ısıyla şekil verme, saç rengini değiştirme, saç rengini açtırma vb. işlemler saçı kurutur, kuruyan saç kabarır, elektriklenir ve mat görünür. Kuru saçları taramak zordur ve tararken saç telleri kolayca kopar. Saçlarınızı sıcak sudan sakının, ılık suyla yıkanın ve mümkünse duş sonunda saçlarınızı soğuk suyla durulayın. Saç bakım ürünlerinizi seçerken alkol içermemesine dikkat edin, alkol saçlarınızı yıpratacaktır. Saçlarınızı sık sık taramayın, bu saç tellerinizin beslenmesini engelleyerek daha çok kurumasına, kabarıp elektriklenmesine sebep olur.

Kişisel Bakım Tavsiyeleri
  • Duştan sonra saç bakımında kullanılan doğal bitkisel yağlardan (argan, hindistan cevizi vb.) 3-4 damla alarak saç gövdenize yedirin.
  • Saçlarınızı parçalara ayırarak, kökten uca doğru kurutun ve kuruturken hafif nemli bırakmaya dikkat edin.
  • Saçlarınızı geniş ağızlı ve kalın dişli bir tarakla, sadece ıslakken tarayın. Saçlarınızı 2-3 günde bir yıkayın, duşta saç kremi kullanın.
Önerilen Besin Takviyeleri & Gıdalar
Genel Bilgi

Saçlarınızın sönük görünmesinin sebebi saçlarınızın ince telli olması, saç tellerinizin çok sık olmaması, saçlarınızın çabucak yağlanması ve yanlış bir saç bakımı uygulamanız olabilir. Saçlarınızın kısa olması ve saç renginizin açık tonlarda olması saçlarınızın daha hacimli görünmesini sağlayabilir. Saçlarınızı hep aynı yöne taramak yerine dağınık tarayın. Saçlarınızın daha hacimli görünmesi için gölge işlemlerini de deneyebilirsiniz.

Kişisel Bakım Tavsiyeleri
  • Saçlarınızı kuruturken başınızı aşağıya eğerek uçlardan köklere doğru kurutun.
  • Küt saç kesimleri yerine katlı, hareketli saç kesimleri tercih edin.
  • Duşta saç kremi kullanıyorsanız saç kremini saçınızdan iyice durulamaya özen gösterin. Saç şekillendirici ürünlerden kaçının, bu ürünleri kullandığınızda uyumadan önce saçınızı suyla durulayın.
Önerilen Besin Takviyeleri & Gıdalar