Glonera

GloneraID : Dişlerin

İstatistikler

%0Senden daha fazla diş kamaşması problemi yaşayan kullanıcı oranı. Durumun gayet iyi.

%85.7Diş rengi konusunda senden daha fazla problem yaşayan kullanıcı oranı. Durumun gayet iyi.

%0Senden daha fazla ağız kokusu problemi yaşayan kullanıcı oranı. Durumun gayet iyi.

Raporlanan Problemler

Bize raporladığın problemler doğrultusunda oluşturulan detaylı değerlendirmeleri gözden geçir. Her bir kutuyu üstüne tıklayarak detaylı görüntüleyebilirsin.
Genel Bilgi

Diş eti kanamaları görmezden gelmemeniz gereken ciddi bir problemdir. Kanamanın sebebi genelde ağızda oluşan bakteri plakları ve diş taşlarıdır. Buna ek olarak protezlerin diş etine baskı yapması, dolguların eskiyerek gevşemesi, sorunlu kanal tedavileri ve daha pek çok sebep de diş eti kanamalarını oluşturabilir. Bu durumda yapmanız gereken diş doktorunuzu ziyaret ederek sorunu sebepleriyle anlamak ve tedavi etmek olacaktır. Diş ipinin ilk birkaç seferde diş eti kanamasına sebep olması normal görülebilir, diş ipi kullanmayı bırakmak yerine doktorunuza danışın.

Kişisel Bakım Tavsiyeleri
  1. Yumuşak telli bir diş fırçası kullanarak diş etlerinize zarar vermekten kaçının.
  2. Ağız bakım rutininizin eksiksiz olduğundan emin olun
  3. günde iki kez dişlerinizi fırçalayın ve günlük olarak diş ipi kullanın.
  4. Beslenme rutininizde C ve K vitamini bakımından zengin besinlere yer verdiğinize emin olun.
Önerilen Besin Takviyeleri & Gıdalar
Genel Bilgi

Halk arasında diş kamaşması olarak bilinen diş hassasiyeti problemi dişin üst tabakasının aşındığını gösterir, sebebini anlamak için ise yanıtlamanız gereken bazı sorular vardır. Dişlerinizi sert fırçalıyor ya da gıcırdatıyor olabilir misiniz? Beyazlatıcı içeren bir diş macunu mu kullanıyorsunuz? Asitli yiyecek ve içecekleri çok tüketmek de diş hassasiyetine sebep olacaktır. Dişlerinizin hassas olduğunu düşünüyorsanız ileride diş eti çekilmesi, diş iltihabı gibi problemler yaşamamak için en yakın zamanda diş doktorunuzla görüşün ve bu süreçte hassas dişlere yönelik diş macunlarını tercih edin.

Kişisel Bakım Tavsiyeleri
  1. Diş beyazlatma işlemlerini doktor kontrolü olmadan uygulamayın, diş kamaşması yaşadığınız dönemde beyazlatıcı içeren diş macunları tercih etmeyin.
  2. Özellikle de uyurken dişlerinizi gıcırdatmamaya çalışın.
  3. Diş plaklarınızı ve diş taşlarınızı temizletin, çürük dişlerinizi tedavi ettirerek dişlerinizi aşındıracak bakterilerin oluşumunu engelleyin.
Önerilen Besin Takviyeleri & Gıdalar

Ürün Önerici’yi kullanarak binlerce ürün arasından kriterlerine uygun olanı saniyeler içinde bulabilir, Terazi ile istediğin iki ürünü hemen karşılaştırabilirsin. Ürün Önerici’yi veya Terazi’yi hemen denemek için sağdaki butonlarla devam et.