Glonera

Gizlilik Politikası

Glonera, siz kullanıcılarımızın bilgilerinin gizliliğine ve güvenliğine büyük önem vermektedir. Bu çerçevede, sitemize üye oluş aşamanızdan kullandığınız tüm servislere kadar her aşamada sorumluluklarımızı yerine getirmek için büyük çaba harcıyoruz. 

Bilgilerinizin Platform İçi Kullanımı

Glonera’da sizlere kişiselleştirilmiş bir deneyim sunmak için sunduğumuz hizmetler ve bu hizmetlerde kullanılan bilgi türleri şunlardır:

GloneraID : Glonera, kullanıcılarının kişiselleştirilmiş ve objektif bir deneyim yaşaması için tasarlanmış bir kişisel bakım platformudur. Bu platformun servislerinin çoğunda, sizin de bildiğiniz üzere, GloneraID sistemi ve bu sistemin parçaları rol alır. Kişiselleştirilmiş bir hizmet alabilmenizin en önemli sağlayıcısı olan GloneraID, ID Testleri aracılığıyla bizlere sağladığınız verilerinizin yardımıyla çalışır ve diğer hiçbir kişisel bilginize ihtiyaç duymaz. Testlere verdiğiniz cevaplar ile size atanan ID numaralarınız, testlere aynı cevapları veren iki kullanıcı aynı ID’yi alabileceğinden, kişisel kimlik bilgileri kapsamında değildir ve sizi tanımlayacak bir bilgi olamaz.

Ürün Arama :  Ürün arama servisinin temel amacı, Glonera’da bulunan ürün veritabanına kolay erişiminizi sağlamaktır. Bu servis giriş yapılarak veya yapılmadan kullanılabilir, ve kullanımı sırasında kişisel hiçbir bilgi kullanılmamaktadır.

Yorumlar, Kişiselleştirilmiş ve Genel İstatistikler : Glonera’da her ürünün altında bulunan yorum sekmesini kullanarak o ürünle ilgili yorumunuzu belirtebilirsiniz. Bu sekme kullanıldığında yorumunuz, yanında varsa profil fotoğrafınız, kullanıcı adınız ve kullanıcı linkiniz ile birlikte görüntülenir. Ürün sayfaları ve yorumlar giriş yapılmadan görüntülenebileceği için, sayfaya erişimi olan herkes yorumlarınızı görüntüleyebilecektir. 

Kişiselleştirilmiş ve genel istatistikler, bir kullanıcının daha önce kullanmadığı bir ürün hakkında fikir sahibi olmasını sağlayacak bilgilerdir. Bu bilgiler ürünü yorumlayan kullanıcıların değerlendirme formları üzerinden yolladıkları bilgilerin GloneraID’ler bazında kümelendirilerek veya kümelendirilmeden oluşturulan toplam değerlendirmesidir. Bu sayede, ürün değerlendirmelerinin kullanıcılar veya siteye erişimi olan kişiler tarafından tekil anlamda görüntülenmesi mümkün değildir.

Ürün Önerici : Bu hizmetimizin amacı kullanıcıların kendilerine en uygun ürünü bulmaları ve bunu yaparken olabildiğince az vakit harcamalarıdır. Bu sistem çalışması sırasında yine hiçbir kişisel kimlik bilgisi kullanmaz ve GloneraID tarafından yürütülür.

ID Gruplarının belirlenmesi ve kullanılması sırasında GloneraID’leriniz kullanılacağından, o grupta yer alan diğer üyeler sizin ID’niz hakkında fikir sahibi olmuş olur, ancak kişisel kimlik verilerinize yine erişemez.

Kullanıcı Profilleri : Ürün yorumları ve forum aracılığıyla yaptığınız yorumlar ve paylaşımlar, başka kullanıcıların profil linkinize tıklayarak profilinizi görüntülemesini sağlayabilir. Bu kullanıcılar sizin telefon numaranızı ve e-posta adresinizi göremez. Bu bilgiler yalnızca Glonera’dan alacağınız bildirimler için gereklidir ve tamamen gizlidir.

Bu Hizmetler Sırasında Topladığımız Bilgiler

Glonera, platformun kullanımı sırasında çeşitli bilgileri siz kullanıcılarımızın deneyimi geliştirmek için toplar. Sitemize erişim şeklinize ait benzersiz tanımlayıcıları içeren detaylar otomatik olarak veritabanımızda tutulur. Kullandığınız tarayıcı ve ayarları, cihaz ve ayarları bu toplanan verilerdir. Bu veriler performans geliştirmelerinde kullanılır.

Aynı zamanda, Glonera’daki etkinliğinize dair veriler de topladığımız veriler arasındadır. Göz attığınız ürünler, profiller, kategoriler veya forum konuları; yorumlarınız, yorum beğenileriniz, yorum cevaplarınız, forum içi beğeni ve yorumlarınız, ürün araması yaptığınız anahtar sözcükler, görüntülediğiniz markalar Glonera tarafından kullanıcı deneyimini geliştirmek adına toplanabilir ve işlenebilir. Bu veriler sayesinde karşınıza çıkaracağımız ürünleri daha iyi seçme, daha doğru ürünlerle eşleştirilmenizi sağlama, daha iyi ve yeni hizmetler geliştirme fırsatına sahip olmuş oluruz.

Bilgilerinizin Paylaşılması

Kişisel kimlik bilgilerinizi, açıkça izniniz olmadan, yasal bir dayanağı ve gerekliliği olmadığı sürece Glonera dışında paylaşmayız.

E-posta adresiniz, adınız veya profil fotoğrafınız gibi kişisel kimlik bilgileriniz dışında kalan verileri (üstte açıklanan tüm kullanım ve etkinlik detayları, ID tabanlı veriler, ürün değerlendirmeleri, forum etkinlikleri, yorumlar, beğeniler ve benzeri, kişisel ve sizi tanımlayan bilgiyi kapsamayan tüm verileri) iş ortaklarımızla veya herkese açık olarak paylaşabiliriz.