Bukleli Saçlar İçin Difüzör • Glonera
Glonera

Bukleli Saçlar İçin Difüzör

Kıvırcık saç kurutma başlığı olarak bilinen difüzör, doğal bukle ve dalgaların dağınık görünmesini engeller; saçların hacimli, eşit ve düzgün görünmesini sağlar. Saçlarınız dümdüz değilse ve daha dalgalı, kıvırcık görünmesini istiyorsanız dalgalı saç kurutma aparatı aradığınız çözüm olabilir. Peki, difüzör nasıl kullanılır? Sizin için derledik.

Difüzör nedir?

Difüzör, saç kurutma makinesinin ucuna takılan bir saç şekillendirme aparatıdır, saç kurutma makinesinin başlıklarından biri olarak genelde kurutma makinesi kutusundan çıkar. Doğal olarak dalgalı ve bukleli olan saçlar için kullanılır, bukle ve dalgaları belirginleştirir ve düzeltir, saçların hacimli ve canlı durmasını sağlar.

Difüzör, diğer ısıl işlemlerin aksine saçlarının yoğun ısıya maruz kalmasını engeller, bu yüzden saçı maşa ve föne göre daha az yıpratır. Dalgalı saçlara hacim verir, dalgaların dağınık ve ayrık ayrık durmasını engeller. Kıvırcık saçlarınsa buklelerini ön plana çıkarır, karışık bukleleri düzene sokar ve birbirlerine karışmamalarını sağlar. Difüzör ile şekillendirilen saçlar doğal ve düzgün bir şekilde kıvırcık görünecektir. Duş ve duş sonrası dalgalı saç bakımıyla ilgili yazımızı buradan okuyabilirsiniz. Peki difüzör nasıl kullanılır?

Difüzör nasıl kullanılır?

Difüzör kullanırken saç kurutma makinesinin ayarını en sıcak yerine orta ayarda kullanmak hem saçınızın şekil almasını sağlar hem de ısının saçınıza vereceği zararı en aza indirir. Difüzör aparatı ne kadar dişli olursa dalga ve bukleler o kadar güzel duracaktır. Saçınızı hacimli ve dolgun şekilde kullanmak için baş aşağı eğilin ve difüzörü sadece saç uçlarınıza ve saç gövdesinin bir kısmına uygulayın, difüzör saç köklerine yaklaştırılmamalıdır. Yine kurutma makinesinde olduğu gibi difüzörü de tek noktada uzun süre tutmak saçınızı yıpratacaktır, saçlarınızı kalın tutamlar halinde parça parça, iki veya üç seferde difüzörlemeniz uygun olacaktır.

Ardından bukleli saçlar için olan bir saç köpüğüyle bu şekli sabitleyerek hacimli görüntünün daha uzun süre kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz.